Достапни линкови

logo-print

Расмунсен во Словачка пред утрешниот состанок на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Андерс фог Расмунсен денеска ќе ја посети Словачка пред неформалниот состанок на министрите за одбрана на Алијансата утре и задутре во Братислава. Една од темите на денешните разговори со шефот на словачката дипломатија Мирослав Лајчак ќе биде и политиката на НАТО кон Балканот.
XS
SM
MD
LG