Достапни линкови

logo-print

Министерот Маневски во посета на Хашкиот трибунал


Министерот за правда на Република Македонија Михајло Маневски денеска во Хаг ќе се сретне со Јавниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц. Во рамките на престојот, предвидено е Маневски да го посети Јохан Тарчуловски во затворот Шевенинген.
XS
SM
MD
LG