Достапни линкови

logo-print

Владата на Казахстан си поднесе оставка


Владата на Казахстан денеска си поднесе оставка, откако претседателот Курманбек Бакиев повика на ригорозни реформи. Владата на премерот Игор Чудинов поднесе оставка на специјална седница на која присуствуваше и претседателот Бакиев. Тој ја прифати оставката на Владата.
XS
SM
MD
LG