Достапни линкови

logo-print

Терористи од Пакистан одговорни за нападот во Иран


Шефот на иранската дипломатија Манучер Мотаки денеска изјави дека организацијата која стои зад неделниот напад врз иранската Револуционерна гарда била базирана во Пакистан. Тој не го прецизира името на групата. Иранските власти претходно за самоубиствениот напад во кој загинаа 42 лица ја обвинија сунитската бунтовничка организација Џундалах.
XS
SM
MD
LG