Достапни линкови

logo-print

Освоено талибанско упориште во Пакистан


Пакистанските сили, како што соопштија, во текот на нивната офанзива во јужен Вазиристан, успеале да го освојат главното упориште на талибанците. Станува збор за градот Коткаи кој вчера бил освоен со поддршка на воената авијација и на пакистанската артилерија. За време на борбите кои почнаа во саботата загинале осумдесетина милитанти и девет војници.
XS
SM
MD
LG