Достапни линкови

logo-print

Уапсени косовски граничари поради шверц


Косовската полиција уапси 12 граничари под сомнение дека се вмешани во шверц. Полицијата соопшти дека ги уапсила граничарите по наредба на јавниот обвинител. Косовските медиуми објавија дека уапсените се припадници на мобилните гранични патроли во источно Косово.
XS
SM
MD
LG