Достапни линкови

logo-print

Сомалиските пирати киднапирале кинески брод


Сомалиските пирати денеска киднапирале кинески товарен брод со 25 членови на екипаж, соопштиле поморските сили на ЕУ за борба против пиратите. Бродот бил киднапиран во Индискиот Океан. Сомалиските пирати држат како заложници 146 луѓе.
XS
SM
MD
LG