Достапни линкови

logo-print

Во офанзивата во Пакистан убиени 79 милитанти


Во пакистанската офанзива на Јужен Вазиристан досега се убиени 9 војници и 79 милитанти, соопштил генералот на пакистанската војска на прва прес конференција откако започна офанзивата пред неколку дена.Тој изјавил дека сега цел ќе им бидат водачите на милитантите. Во офанзивата учествуваат повеќе од 300 илјади војници, а 100 илјади цивили ги напуштиле своите домови пред почетокот на нападите.
XS
SM
MD
LG