Достапни линкови

logo-print

ЕУ им вети помош на млеко-производителите


Европската Унија денеска вети дека ќе стави на располагање 280 милиони евра во специјалниот фонд за млеко, со цел да им помогне на фармерите, соочени со последиците од економската криза. Комесаријатот за земјоделство на Унијата соопшти дека морал да им излезе во пресрет на барањата на 21 земја членка и на десетици илјади производители на млеко, кои веќе два месеца протестираат.
XS
SM
MD
LG