Достапни линкови

logo-print

Во Виена нова рунда преговори за иранската нуклеарна програма


Иран ќе продолжи да збогатува ураниум доколку меѓународните разговори пропаднат, изјави ирански официјален претставник пред денешните преговори во Виена. На состанокот ќе се расправа за можноста збогатувањето ураниум за потребите на Иран да се врши надвор од земјата.
XS
SM
MD
LG