Достапни линкови

logo-print

Пакистанските сили убиле 60 милитантиПакистанските власти соопштија дека нивните сили убиле околу 60 талибански бунтовници во офанзивата во Јужен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан. Во акцијата што започна во саботата, загинале и 6-мина пакистански војници.
XS
SM
MD
LG