Достапни линкови

logo-print

Разговори за нуклеарната програма на Иран


Иран ќе одржи нова рунда разговори со претставници на светските сили за нуклеарната програма на оваа земја. На разговорите, кои денеска се одржуваат во Виена, ќе се разгледува можноста Иран да извезува осиромашен ураниум кој откако ќе биде збогатен, ќе се враќа во земјата со цел да се употребува во нуклеарната централа.
XS
SM
MD
LG