Достапни линкови

logo-print

Крвава престрелка во бар во Порторико


Најмалку 7 луѓе загинале а 20 се повредени во престрелка во бар во Порторико , соопштила полицијата. Меѓу посериозно повредените се едно 9 годишно девојче и жена која била во подмината бременост. Полицијата се обидува да го утврди мотивот за настанот. Властите велат дека 709 луѓе се убиени оваа година во Порторико, 65 повеќе отколку во истиот период минатата година.

XS
SM
MD
LG