Достапни линкови

logo-print

Уапсен висок полициски претставник во Русија


Рускиот министер за внатрешни работи соопшти дека полицијата притворила висок полициски претставник од провинцијата Сибир, поради корупција. Апсењето на полицискиот службеник доаѓа во време кога полицијата во Русија се соочува со корупција во нејзините редови
XS
SM
MD
LG