Достапни линкови

logo-print

Американски воен авион принудно приземјен во Индија


Индиските воздушни сили наредиле на американски воен авион принудно да слета на аеродромот во Момбаи, соопштуваат светските агенции. Авионот кој летал кон Тајланд морал принудо да слета, затоа што неговиот повик за пријавување не одговарал со контролата на летање на индискиот аеродром. . Индиските и американските власти биле во контакт за да најдат решение за прашањето, соопштиле индиските власти. Авионот пренесувал 205 маринци кои требало за заминат на одмор во Тајланд.
XS
SM
MD
LG