Достапни линкови

logo-print

Германската изборна комисија во посета на Македонија


Изборната комисија од Сојузна Република Германија денеска ќе престојува во посета на Македонија. Во рамките на престојот членовите на делегацијата ќе имаат средба со потпретседателот на македонското Собрание Светлана Јакимовска и со Јован Гинев, претседател на пратеничката група на Собранието на РМ за соработка со Парламентот на СР Германија.
XS
SM
MD
LG