Достапни линкови

logo-print

Две години од загинувањето на Тоше Проески


Денеска се одбележуваат две години од трагичната смрт на Тоше Проески. Во Црквата „Успение на пресвета Богородица” во Крушево изутринава ќе се одржи света литургија. Од Нова Градишка во Хрватска во спомен на големата ѕвезда ќе тргнат 15 македонски маратонци на пат кон неговото родно Крушево и до вечното почивалиште на Гумење. Тоше Проески загина на 16 октомври 2007 година во близина на Нова Градишка, на пат кон Загреб.
XS
SM
MD
LG