Достапни линкови

logo-print

Хамас бара време да размисли за помирување со Фатах


Раковоството на палестинското радикално движење Хамас во Сирија,побарало уште неколку дена за да го разгледа планот за помирување со другото палестинско движење Фатах, процес кој се одвива со посредство на Египет. Претходно Хамас и уште 6 други радикални движења соопштија дека го напуштаат планот за помирување. Египет се обидува да ги помири палестинските движења за да може да се обноват напорите за помирување на Палестина со Израел.
XS
SM
MD
LG