Достапни линкови

logo-print

40 повредени во експлозија во Кишињев


Околу 40 луѓе се повредени по експлозијата во центарот на Кишињев, главниот град на Молдавија. Инцидентот се случил на плоштадот на концерт за време на прославата на денот на градот. Министерот за внатрешни работи Андроник Валери изјави дека направата која експлодирала е воена граната. Се уште не се знае кој е одговорен за нападот.
XS
SM
MD
LG