Достапни линкови

logo-print

Тројца полицајци загинаа во судири на југот на Иран


Тројца полицајци загинаа при судирите на југот на Иран, соопшти денеска иранската полиција. Група напаѓачи, од заседа нападнале полицајци кај Хаџијабад на 1300 километри југо источно од Техеран. Судирите во овој дел на Иран, каде минуваат шверцерски канали за дрога од Персијскиот залив се чести.
XS
SM
MD
LG