Достапни линкови

logo-print

Отфрлена интерпелацијата за Јанакиески


Собранието на Република Македонија не ја изгласа интерпелацијата на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески. Со шеесет и осум гласа „против“ и дванаесет гласа „за“ пратениците ја отфрлија интерпелацијата поднесена од опозицискатта СДСМ, со која се бaраше одговорност за бродската несреќа во која животот го загубија петнаесет бугарски државјани.
XS
SM
MD
LG