Достапни линкови

logo-print

Саркасиан пристигна во Турција


Ерменскиот претседател Серж Саркасиан пристигна во турскиот град Барса, во прва билатерална средба откако двете држави неодамна потпишаа спогодби за надминување на вековното несогласување. Саркасиан е во посетана Турција за да присуствува на фудбалскио натпревар меѓу репрезантациите на Ерменија и Турција, во рамките на кфалификациите за Светскиот Шампионат.

XS
SM
MD
LG