Достапни линкови

logo-print

ССМ утре на протест пред Собрание


Сојузот на синдикати на Македонија утре ќе протестираат пред македонското Собрание. Тие сакаат да го изразат своето незадоволство од тоа што нема социјален дијалог и што Собранието не ги прифатило предлозите и мислењата на ССМ за Законот за работни односи. Протестот ќе се случи на неколку дена пред Собранието да расправа за измените на Законот, за кој ССМ сметаат дека се кршење на работничките права и слободи.
XS
SM
MD
LG