Достапни линкови

logo-print

САД не се мешаат во внатрешните работи на Пакистан


Американските конгресмени настојуваат да ја смират загриженоста на пакистанците за американската финансиска помош на нивната земја. Во посебен дел од законот со кој се предвидува помош од 7 ипол милијарди долари ќе биде објаснето дека Вашингтон нема намера да го нарушува пакистанскиот суверенитет. Законот што е предложен од сенаторот Џон Кери веќе е одобрен од двата дома на Конгресот, но се уште не е потпишан од претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG