Достапни линкови

logo-print

Поддршка за реформите на американското здравство


Американскиот претседател Барак Обама ја поздрави поддршката што сенатскиот комитет за финансии му ја даде на законот за реформи на американскиот систем за здравствена заштита. Според Обама, станува збор за клучен потег со кој Конгресот е се поблиску до усвојување на законот. Околу 46 милиони американци во моментов немаат никаква здравствена заштита.
XS
SM
MD
LG