Достапни линкови

logo-print

Британија испраќа уште војници во Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун се очекува во денешното обраќање во Парламентот да обелодени дека Британија ќе испрати дополнителни 500 војници во Авганистан. Британскиот контингент во таа земја со 9 илјади војници е втор по големина по американскиот. Во британската јавност расте незадоволството од британското ангажирање во Авганистан каде што досега загинале над 220 британски војници.
XS
SM
MD
LG