Достапни линкови

logo-print

САД со критики до Турција поради откажаната вежба


Соединетите држави ја критикуваа Турција поради откажувањето на воената вежба што секоја година се одржува во централниот дел на земјата. Израелската армија во неделата соопшти дека нејзината авијација била исклучена од воената вежба поради одлуката на Турција да ја промени листата на учесници. ,,Недозволиво е некоја земја да биде поканета да учествува, а потоа да биде исклучена од воената вежба, изјави портпаролот на Стејт департментот, Филип Кроули.
XS
SM
MD
LG