Достапни линкови

logo-print

Извештај на ЕК за напредокот на Македонија


Европската комисија денеска во Брисел ќе го објави Извештајот за напредокот на Република Македонија во 2009 година. Освен за Македонија, ќе бидат презентирани и извештаите за другите земји од западен Балкан, како и за Турција и Исланд.
XS
SM
MD
LG