Достапни линкови

logo-print

Интерпелација за министерот Јанакиески


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 76-та седница со дебата по интерпелацијата на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на иницијатива од страна на опозицијата, за работата на министерот, со акцент на несреќата што се случи во Охридското Езеро, во која животот го загубија 15 бугарски државјани. Синоќа со 69 гласа „против“ и 16 гласа „за“ пратениците ја отфрлија интерпелацијата за министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.
XS
SM
MD
LG