Достапни линкови

logo-print

Продолжува посетата на естонскиот претседател на Македонија


Естонскиот претседател Томас Хендрик Илвес во рамките на официјалната посета на Македонија, денеска ќе се сретне со претседателот на Македонското собрание Трајко Велјановски и со премиерот Никола Груевски. За време на вчерашната средба со неговиот македонски колега Ѓорге Иванов, Илвес ја потврди естонската поддршка за нашите евроатлантски интеграции, бидејќи, како што рече, Европа не е целосна без земјите од Балканот, вклучувајќи ја и Македонија.
XS
SM
MD
LG