Достапни линкови

logo-print

ЕК утврдува дали Србија ги исполнува условите за визна либерализација


Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави дека без проблеми течат разговорите со членовите на експертската мисија на Европската комисија, која престојува во Белград за да утврди дали Србија ги исполнила сите услови за визна либерализација. Дачиќ истакна дека очекува кон средината на идниот месец Европската комисија да подготви одлука која ќе биде проследена до Советот на министри за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG