Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон ја завршува посетата на Русија


Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска ќе престојува во руската република Татарстан, со што ја завршува посетата на Руската федерација. Вчера таа во Москва имаше средби со рускиот претседател Дмитриј Медведев и со шефот на дипломатијата Сергеј Лавров, со кои разговараше за иранската нуклеарна програма. За време на европската турнеја, Клинтон престојуваше и во Цирих, Лондон и во Даблин.
XS
SM
MD
LG