Достапни линкови

logo-print

Талибанците финансиски помоќни од Ал Каеда


Претставник на американското министерство за финансии изјави дека талибанците во Авганистан финансиски се помоќни од припадниците на Ал Каеда. Според истиот извор, талибанците собираат пари од трговијата со дрога во Авганистан, како и од земање рекет од легалните авганистански бизниси.
XS
SM
MD
LG