Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Естонија во посета на Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска ќе престојува претседателот на Република Естонија, Томас Хендрик Илвес. Во рамките на посетата тој ќе оствари тет-а-тет средба со неговиот домаќин, македонскиот претседател Ѓорге Иванов, а официјална средба ќе имаат и делегации на двете земји.
XS
SM
MD
LG