Достапни линкови

logo-print

Ерменскиот претседател на фудбал во Турција


Претседателот на Ерменија Серж Саркисјан ја потврди денешната посета на Турција со цел да присуствува на фудбалскиот натпревар меѓу Турција и Ерменија во рамките на квалификациите за светското првенство. Саркисјан ќе ја посети Турција на покана на својот турски колега Абдула Ѓул, два дена по потпишувањето на историскиот договор за воспоставување дипломатски односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG