Достапни линкови

logo-print

Обама во мај во БиХ


Американскиот претседател Барак Обама во мај наредната година ќе ја посети Босна и Херцеговина, објавено е во политичкиот магазин „60 минути“ на телевизијата на федерацијата БиХ. Како што се наведува, повод за доаѓањето на Обама ќе биде отвoрањето на новата зграда на американската амбасада во Сараево која се наоѓа во центарот на градот и за која се проценува дека ќе биде најголема на Балканот.
XS
SM
MD
LG