Достапни линкови

logo-print

Иран ги отфрли предупредувањата на САД


Иран ги отфрли предупредувањата на американскиот државен секретар Хилари Клинтон околу нуклеарната програма на Техеран. Таа побара доказ дека Иран не прави нуклеарно оружје, наведувајки дека трпеливоста на светските сили е при крај. Министерот за надворешни работи на Иран Хасан Гашкави негира дека Иран ги прекршил меѓународните закони.
XS
SM
MD
LG