Достапни линкови

logo-print

Напад врз полиција во Милано


Две лица се повредени во напад врз полициска станица во северно италијанскиот град Милано. Според известувањата, напаѓач фрлил мала експлозивна направа при што се ранил себеси и чуварот. Според поилицијата, напаѓачот бил либиец. Нема дали за мотивите.
XS
SM
MD
LG