Достапни линкови

logo-print

Пакистански сили убија 16 талибански милитанти


Во напад на пакистански авион врз две позиции на талибанците во Јужен Вазиристан во близина на авганистанската граница биле убиени 16 милитанти. Нападот се случил вчера неколку часа откако командосите ослободија 39 заложници кои беа држени од милитанти во армиски команден центар. Пакистанската влада соопшти дека се подготвува за голема офанзива против талибанските милитанти во Јужен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG