Достапни линкови

logo-print

Сирија забрани пушење во рестораните


Сирија го забрани пушењето во затворени јавни објекти. Според декретот што го потпишал претседателот Башар Ал Асад прекршителите на забраната за пушење во кафулињата пабовите и рестораните ќе треба да платат казна од околу 50 долари. Забраната се однесува и на популарното наргиле. Забрането е пушење во училиштата и во јавниот превоз.
XS
SM
MD
LG