Достапни линкови

logo-print

Кина трага по сопствениците на илегален рудник во кој загинаа 14 луѓе


Полицијата во југозападна Кина се обидува да ги уапси сопствениците на илегален рудникот за јаглен, во кој во четвртокот загинаа 14 луѓе. Иако властите им забраниле на сопствениците да го отвараат рудникот, тие со сила ги натерале работниците да продолжат да работат, по што рудникот се распаднали и ги оставил рударите заробени. Полицијата нуди 1.470 долари награда за информација која ќе доведе до сопствениците на рудникот

XS
SM
MD
LG