Достапни линкови

logo-print

Железничка несреќа во Русија, 90 повредени


Повеќе од 90 луѓе се повредени во железничка несреќа во Русија. До несреќата дошло кога новата локомотива која требало да ја замени старата која откажала, се судрила со патничкиот воз. Властите се уште истражуваат како се случила несреќата.

XS
SM
MD
LG