Достапни линкови

logo-print

Ослободени заложниците во Пакистан


Пакистанската армија соопштила дека нивните командоси ослободиле 39 заложници, држани од талибански милитанти во северозападен Пакистан. Командосите упаднале во зградата во близина на седиштето на армијата во Равалпинди. Тие успелае да го фатат и последниот милитант кој учествувал во нападот на армискиот штаб, кој претходеше на заложничката драма , при кој загинаа 6 војници. Во рацијата на командосите , загинале 4 заложника, тројца затвореници и двајца спасувачи. Талибанците изјавиja дека стојат зад нападот.
XS
SM
MD
LG