Достапни линкови

logo-print

Смрт за тројца кои учествувале на постизборните протести во Иран


Иранските власти осудиле на смрт тројца луѓе кои учествувале на демонстрациите по претседателските избори, соопштил портпаролот на министрството за правда во Техеран. Луѓето биле осудени затоа што имале врски со опозициските групи и имале улога во организацијата на протестите. Но портпаролот изјави и дека пресудите не се конечни, бидејќи осудените имаат право да се жалат на Врховниот суд.

XS
SM
MD
LG