Достапни линкови

logo-print

Милитантите во Пакистан зеле заложници


Пакистанската војска соопштила дека милитантите зеле помеѓу 10 и 15 заложници, откако денеска извршија напад во кој најмалку 10 луѓе загинаа во близина на воен објект во Исламабат. Бунтовниците нападнале два воени пунктови, како одговор на тоа што вчера бомбаш самоубиец, уби речиси 50 луѓе во северозападниот град Пешавар.
XS
SM
MD
LG