Достапни линкови

logo-print

Пакистанските власти блокирале ТВ канали


Пакистанските власти денеска накратко блокирале два телевизиски канали за вести, обидувајќи се да ги пронајдат милитантите кои се инфилтрирале во армискиот штаб. Прекинот на вестите траел 1 час. Владините претставници не биле достапни за коментар, пренесува Асошиетед прес.
XS
SM
MD
LG