Достапни линкови

logo-print

Медведев му честита на Обама за Нобеловата награда


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска му ја честиташе на Барак Обама Нобеловата награда за мир, оценувајќи дека одлуката на Нобеловиот комитет сведочи за реалистичната визија на динамиката на светскиот развој. ,,Се надевам дека одлуката ќе биде допоплнителен поттик на напорите за создавање нова клима во меѓународните односи,, се наведува во соопштението од Кабинетот на Медведев.
XS
SM
MD
LG