Достапни линкови

logo-print

Обама ќе ги подари парите од Нобеловата награда


Американскиот претседател Барак Обама ќе и го подари на некоја хуманитарна организација паричниот дел од Нобеловата награда за мир што изнесува 1,4 милиони долари. Ова го изјавил претставник на кабинетот на Обама, додавaјќи дека Обама се уште немал решено на која орагнизација да и ги даде парите. Обама, како што соопшти портпаролот на Белата Куќа Роберт Гибс, лично ќе отиде во Осло каде што на 10 декември ќе му биде врачена Нобеловата награда за мир.
XS
SM
MD
LG