Достапни линкови

logo-print

Престојните локални избори на Косово се клучни


Американскиот амбасадор во Приштина Кристофер Дел оцени денеска дека престојните локални избори на Косово, закажани за 15-ти ноември, се исклучително значајни бидејки ќе покажат дали Косово може да биде функционална држава. Во обраќањето пред студентите во Американскиот Универзитет на Косово, Дел потсети дека ова се први избори од независноста, кои ги организираат косовските институции.
XS
SM
MD
LG