Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун се надева на решение на спорот за името


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун се надева на решение на грчко македонскиот спор за името по изборите во Грција. „Се надевам дека по изборите во Грција ќе најдеме некое решение со владата,, изјавил тој во интервју што го пренесува „Утрински весник,,. Според него, не постоело никакво временско ограничување. Бан Ки Мун со жалење констатира дека и покрај многуте идеи и предлози досега не било изнајдено решение на спорот.
XS
SM
MD
LG